CAIRN - Kornelia Chmielecka
Czym jest cairn?
Na to pytanie można odpowiedzieć, że to kopiec kamieni,
stawiany przez dawnych ludzi.
Ale powinno się raczej zapytać: kim jest cairn?
I tu mamy mnóstwo możliwości.
Dusza towarzystwa, wielkie serduszko w małym opakowaniu,
żywe srebro, złota rączka, łobuz, rozbójnik ...
Każdy cairn jest bez wątpienia osóbką bardzo inteligentną i pomysłową. Uparcie dąży do celu, jaki sobie postawi. Odporny na przeciwności losu, wytrzymały i niezłomny. Aż dziw bierze, że ktoś tak mały może w sobie pomieścić tyle zapału.
Cairn uwielbia zmiany. Przepada za podróżami, czy to bliskimi, czy dalekimi. Niestraszna mu żadna aura,
z deszczem, śniegiem i błotkiem zna się za pan brat. Jest wprost idealnym towarzyszem do wojaży:
schludny, skromny i nie narzucający się, cichy, lecz w pełni zaangażowany.
Jedną z jego pasji jest zwiedzanie nowych miejsc, poznawanie nowych ludzi i doświadczeń.
To osoba niepozorna, ale już po krótkiej znajomości można zauważyć, że lubi być w centrum uwagi.
Od razu potrafi wyczuć, czy ktoś ma takie same zainteresowania, jak on. Zaproszony na elegancką kolację
lub na grillowanie w ogródku zachowuje się naturalnie, natychmiast staje się gwiazdą wieczoru.
Bardzo szybko potrafi zmienić się w zarówno w szarmanckiego dżentelmena lub wytworną damę,
jak i w swojskiego biesiadnika. Zawsze jednak można liczyć na jego szczere wypowiedzi, chociaż stara się
nie komentować naszego stroju lub uczesania, kiedy mu się nie podoba.
Nigdy nie wybrzydza. Kapryśny cairn to nie cairn. Jest zapalonym przyrodnikiem, kocha obserwować naturę z bliska, słuchać śpiewu ptaków, łapać motyle i świerszcze. Wolny czas spędza aktywnie
na świeżym powietrzu. Gra w różne gry i zabawy, jest wszędobylski i wszechstronny.
Potrafi zabawić każdego, bez względu na rodzaj humoru i nastrój.
Jest pozbawiony jakichkolwiek lęków i fobii związanych z wysokością, ciemnością, pająkami, psami, zamkniętymi pomieszczeniami i otwartymi przestrzeniami. Chociaż sam przyznaje, że woli mieć więcej miejsca niż mniej,
jak z resztą chyba każdy.
Lubi jeść warzywa i owoce, w szczególności marchewki, czereśnie, orzechy włoskie, jabłka i gruszki.
Nie gardzi też chlebem czy kaszą. Woli jedzenie wytrawne, niż słodkie, preferuje naturalną żywność.
Jednak z chęcią skorzysta z każdego menu.
Cairn zawsze promienieje radością, jest pogodny i otwarty. To optymista w skrajnej postaci, ekstrawertyk;
bardzo towarzyski i uwielbiający duże skupiska ludzkie. Fantastycznie czuje się w grupie, jest urodzonym dowódcą, zwraca uwagę darem przekonywania i umiejętnością bardzo szybkiego zdobywania nowych znajomości.
Doskonale udaje mu się połączyć nieustępliwość i szacunek dla zdania innych. Jest oddanym przyjacielem na lata
i wspaniałym kompanem. Z całą pewnością to najwspanialszy pies na świecie.